Dziękujemy!

Akcja Walentynka dla Życia zakończyła się sukcesem.
Jesteście niesamowici! Dziękujemy!

A to jeszcze nie wszystko. Wiemy, że ta kwota w ramach Walentynki dla Życia jeszcze się zwiększy.Będziemy was informować na bieżąco. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu! Dziękujemy kurii Archidiecezji Gdańskiej, parafiom naszej diecezji, kapłanom i wszystkim wiernym.To nasze wspólne dzieło ewangelizacyjne!W najbliższym czasie przekażemy wam następne szczegóły.Jest to okres wytężonej pracy, modlitwy, spotkań, ustaleń oraz negocjacji. Prosimy o modlitwę w intencji Marsz dla Życia i Rodziny w Gdańsku oraz Festiwalu dla Życia.

Potrzebujemy pomocy!

Dziś w sposób szczególny wartość życia i rodziny jest zagrożona. Jesteśmy osobami, dla których te wartości są najważniejsze. To, co obserwujemy budzi w nas smutek i niezgodę. Nie możemy pozwolić na laicyzację polskiego społeczeństwa, atak w fundamentalne wartości oraz deprawację naszych dzieci.

Według nas najlepszym sposobem ochrony tych wartości jest ewangelizacja i współpraca osób wierzących, dających świadectwo swojego życia – rodziny, wiary, miłości. Czyli tego, co robią na codzień.

Każda kwota się liczy
10100500100010.000

W 2019 roku podjęliśmy decyzję o realizacji nowego projektu ewangelizacyjnego – Festiwalu dla Życia. Wtedy było nas kilka osób. Dziś, nasz zespół to osoby już doświadczone, które miały okazję ewangelizować w Polsce i na świecie. Przed nami III edycja Festiwalu dla Życia w Gdańsku. Tym razem będzie to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, jeszcze lepiej dopracowane. Wiele inicjatyw wypływało i wypływa z Gdańska, dziś znowu jest ku temu okazja. Za rok obchodzimy 100-lecie powstania Archidiecezji Gdańskiej..!

Potrzebujemy waszego wsparcia, modlitewnego oraz finansowego. Jeśli masz możliwość, wspomóż nas w naszej zbiórce. Zapraszamy do składania darowizn oraz udostępnianie zrzutki.

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu poniżej (ok.5 min). Znajdziecie więcej informacji o następnej edycji Festiwalu dla Życia 2024.

Nasz głos za ŻYCIEM musi być słyszany!

Życie człowieka zaczyna się od poczęcia do naturalnej śmierci.

W Polskim parlamencie w najbliższym czasie będzie podejmowanych wiele decyzji określanych jako wprowadzenie wolności wyboru i prawem do decydowania o własnym życiu. Niestety w tej dyskusji głos tych najbardziej bezbronnych nie jest słyszany – kobieta decydując o własnym życiu równocześnie decyduje o ŻYCIU własnego dziecka.

 Pojawiła się m.in. propozycja udostępnienia tabletki „dzień po” bez recepty.
Przez zwolenników jej wprowadzenia nazywana jest środkiem antykoncepcyjnym.

Aby każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie na jej temat zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym szczegółowo omówiono sposób działania tej tabletki oraz jej wpływ na organizm kobiety:

Jak działa tabletka „po”? Rodzaje tabletki „po” i jej wpływ na organizm kobiety

W Polsce wiele przepisów nakłada pewne ograniczenia na osoby niepełnoletnie – np. ograniczenia dotyczące spożywania napojów energetycznych dla osób poniżej 18 roku życia. Przepisy te mocno kontrastują z propozycją udostępnienia tabletki „dzień po” dla młodzieży od 15 roku życia bez recepty.

Konstytucja RP

Art. 18 – „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej jasno stanowi, że rodzina to małżeństwo kobiety i mężczyzny. Niestety naciski z krajów zachodnich prowadzą do sytuacji, których kulminacja może mieć miejsce właśnie w tym roku.

Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce uznanie praw par osób tej samej płci w dniu 12 grudnia 2023 roku. 

Dlatego tak ważne jest dziś świadectwo rodzin, ludzi idących za Chrystusem oraz gotowych bronić wartości życia od naturalnego poczęcia aż do śmierci. Prosimy, zapoznajcie się z oświadczeniem przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski:

Przeczytajcie oświadczenie przewodniczącego KEP w kwestii aborcji.

Marsz dla Życia i Festiwal dla Życia w Gdańsku

Chcemy też podzielić się dobrymi wiadomościami! W 2023 roku udało się nam zorganizować wspaniałe wydarzenie ewangelizacyjne, rodzinne, przedstawiające wartości katolickie – Festiwal dla Życia. Jesteśmy dumni, że wydarzenie odbyło się w centrum Gdańska, dopisała nam bardzo duża frekwencja. Nasz Festiwal okazał się największą tego typu inicjatywą na pomorzu. Uczestnikami nie byli tylko katolicy, ale również turyści, przypadkowe osoby, które przyszły na koncerty muzyki POP. Mieliśmy okazję porozmawiać z nimi, opowiedzieć o sobie tym, którzy zagubili się na swojej drodze. Zadziało się dużo dobra i czuliśmy się jak jedna wielka rodzina – mamy nadzieję, że zobaczymy się już w czerwcu!

https://www.youtube.com/watch?v=drPLodVP2bs&

Środa Popielcowa 2024 – Walentynka dla Życia.

Dziś stajemy przed kolejnym wyzwaniem – chcemy zorganizować kolejny III Festiwal dla Życia w Gdańsku. Na starcie borykamy się jednak z nieprzychylnością wobec finansowania projektu, ale nie poddajmy się. Działamy, myślimy i pracujemy nad tym, aby zdobyć potrzebne środki. 

Zapraszamy organizacje z całej Polski i Świata do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu. Bez Was nie jesteśmy w stanie zrealizować tego kluczowego i pięknego zadania!

Prosimy Was o pomoc. W tym roku walentynki, święto zakochanych wypada w szczególny dzień dla katolików – Środę Popielcową. 

Początek Wielkiego Postu to okazja do wzmożonej pracy nad sobą. Tego dnia zapraszamy więc do naszej specjalnej akcji.

Wystarczy spełnić minimalnie 1 z 2 działań:

I. Prosimy was o ofiarowania postu i modlitwy w intencji życia i rodziny oraz organizacji naszego wydarzenia.

II. Prosimy was o wsparcie finansowe organizacji III Międzynarodowego Festiwalu dla Życia i Rodziny w Gdańsku.

Na co zbiórka?

W tym roku pragniemy zrealizować m.in.: Festiwal w centralnej części miasta, scenę, nagłośnienie, ekrany ledowe z realizacją, namioty, ochronę, zabezpieczenie medyczne, atrakcje dla najmłodszych, koncerty (zespoły, sprzęt do nagłośnienia) oraz strefy [sprawdźcie na infografice].


Modlitwę za miasto
i uwielbienie poprowadzą Mocni w Duchu.


Mocni w Duchu działają od ponad 30 lat jako zespół ewangelizacyjny. Jak sami mówią o sobie połączyła ich miłość do Boga, duchowość ignacjańska oraz muzyka. Głoszę nowinę o dobrym Bogu, który jest źródłem życia, nadziei i siły. Ich muzyka jest różnorodna stylistycznie. Są to ballady, pop, worship, folk, a nawet funk. Mają na koncie 22 płyty z autorskimi utworami. Grają koncerty i głoszą rekolekcje w Polsce oraz za granicą, w krajach Europy, a także w Ameryce.

Wszystkie napisane przez nich utwory mają swój początek w modlitwie. Poprzez muzykę oddają Bogu chwałę. Pomagają innym się modlić i rozważać Słowo Boże, szukać i znajdować Boga we wszystkim. Łączą pokolenia. Ich piosenki towarzyszą wielu osobom każdego dnia oraz liturgii Mszy Świętych. Dzięki temu Bóg może być uwielbiony w każdej chwili życia.


Facebook


Youtube


Instagram


Link

Mamy pragnienie na więcej!

Mamy pragnienie zaprosić na dalsze koncerty np.: Exodus, Arkę Noego, Pawła Domagałę oraz Enej. Tylko od was zależy czy nam się uda.

Strefa Inspiracji-Areopag

W tym roku planujemy wprowadzić eventową nowość strefę inspiracji – areopag. W ramach, której zaprosimy wyjątkowych mówców, którzy będą mieli 18 min na powiedzenie kilku słów zmieniających Twoje życie!

Następnie będzie przestrzeń na pytania. Planujemy zaprosić m.in.: Kardynała Grzegorza Rysia, Bp Piotra Przyborka, ks. Dominika Chmielewskiego SDB, ks. Michała Olszewskiego SCJ, o. Tomasza Nowaka OP, o. Remigiusza Recława SJ, Modesta Amaro, Tomasza Adamka, Witka Wilka, ks. Jarosława Szymczaka.

Trzeci próg to 500.000 zł. W ramach tej kwoty zapłacimy za dużą scenę, nagłośnienie, dwa ekran ledowy z realizacją na żywo, namioty dla wspólnot, STREFĘ INSPIRACJI – AREOPAG, ochronę, zabezpieczenie medyczne, DUŻĄ strefę rodzinną, koncert dwóch zespołów religijnych oraz dwóch zespołów popowych, autokar dwupiętrowy jeżdżący po całym mieście z ewangelizatorami, transmisję całego wydarzenia online.

IiI. PRÓG – jan chrzciciel
PIERWSZY PRÓG
0%

Drugi próg to 300.000 zł. W ramach tej kwoty zapłacimy za dużą scenę, nagłośnienie, dwa ekrany ledowe z realizacją na żywo, namioty dla wspólnot, STREFĘ INSPIRACJI – AREOPAG, ochronę, zabezpieczenie medyczne, małą strefę rodzinną, koncert dwóch zespołów religijnych oraz jeden popowy, autokar dwupiętrowy.

II. PRÓG – Izajasz
PIERWSZY PRÓG
0%

Pierwszy próg to 150.000 zł. W ramach tej kwoty zapłacimy za małą scenę, nagłośnienie, jeden ekran ledowy z realizacją na żywo, namioty dla wspólnot, ochronę, zabezpieczenie medyczne, małą strefę rodzinną, strefę gastronomiczną, gadżety i akcydensy, koncert dwóch zespołów religijnych, meleksy na marsz dla życia oraz nagłośnienie.


I. PRÓG – jonasz
PIERWSZY PRÓG
1%

Organizacja takiego wydarzenia wiąże się ze sporą ilością pieniędzy. Zakładamy trzy opcje poziomu realizacji Festiwalu. W zależności od ilości zebranych środków uda się nam zrealizować FDŻ2024.

Ile potrzebujemy pieniędzy?

Ewangelizuj z nami!

Nasze zadanie nie jest łatwe. Potrzebujemy twojego wsparcia przy promowaniu III Międzynarodowego Festiwalu dla Życia i Rodziny w Gdańsku. Zobacz jak zapraszają na akcję Walentynka dla Życia nasi przyjaciele: 

https://youtu.be/6CxCHOG3ek0https://youtu.be/xnrk0bpqz68

Zostań naszym ambasadorem!

Aby zostać naszym Ambasadorem, warto:

Nagrać film z telefonu, z kamery, aparatu czy komputera. Tak jak chcesz. Jeśli możesz być na filmie z kimś kogo kochasz to będzie super. 

Twoja wypowiedź niech będzie krótka.

Co powiedzieć w filmie?

I. „Życie i Rodzina to dla mnie
(1-5 słów)”.

II. „Kocham Życie, dlatego wspieram akcję
Walentynka dla Życia”.

III. „Wejdź na stronę:
walentynkadlazycia.pl

… i to wszystko! Film gotowy.

Co dalej?

I. Prześlij go na nasz mail: fundacja@activni.pl

II. Wstaw go w mediach społecznościowych

III. Dodaj hashtag #WalentynkaDlaZycia

IV. Oznacz naszą stronę na Instagramie, Facebooku oraz TikToku: @festiwaldlazycia

V. Wyślij go do znajomych na Whatsapp, Signal, Messenger

Zobacz jak wyglądał
II Festiwal dla Życia w 2023 roku!


FdŻ 2023

Każda kwota się liczy
10100500100010.000