Inicjatywa organizacji Marszów zrodziła się z potrzeby promocji wartości życia od poczęcia i rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni kilkunastu lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.

Więcej o ogólnopolskiej inicjatywie: https://marsz.org/

Marzymy o świecie, w którym wartość życia jest fundamentalna. Dzisiejszy świat niesie wiele zagrożeń i bardzo często ŻYCIE jest celem wielu ataków. Dlatego właśnie chcemy mówić i świadczyć o wartościach w sposób zgodny z Ewangelicznym przykazaniem miłości bliźniego: w sposób radosny, pokojowy, ale jednocześnie stanowczy. Chcemy podkreślić to, że jesteśmy przywiązani do wyżej wymienionych wartości i mają one priorytetowe znaczenie w naszym codziennym życiu.

Trasa Marszu 2023

Rozpoczęliśmy przy Kaplicy Królewskiej, następnie przeszliśmy ulicami: Grobla I, Szeroką, Targ Drzewny, Świętego Ducha, Kołodziejską, Tkacką, Długą, Długim Targiem, Stągiewną, Szafarnią i Ołowianką

Poprzednie edycje

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele artykułów, relacji i filmów z Marszów. Oto niektóre z nich: