Festiwal dla Życia 2024

Strefa Inspiracji

W ramach III edycji Festiwalu dla Życia z przyjemnością wprowadzamy „Strefę Inspiracji” – nową przestrzeń, gdzie zaproszeni goście będą dzielić się swoim wyjątkowym postrzeganiem piękna świata.

To tutaj, w  godzinach od 17:00 do 21:00, odkryjecie nowe perspektywy, pomysły i motywację do działania. Strefa Inspiracji to wyjątkowa przestrzeń dialogu i wymiany myśli, skonstruowana z myślą o tych, którzy poszukują głębszego zrozumienia i inspiracji. Podzielona na godzinne bloki tematyczne, każdy z nich oferuje inny temat, który składa się na całość.

Każdy blok rozpoczyna się od błyskawicznych, lecz głęboko przemyślanych wypowiedzi dwóch wyjątkowych prelegentów, którzy mają za zadanie rozbudzić umysły i serca, dostarczając skondensowaną dawkę wiedzy i inspiracji w ciągu zaledwie 15 minut każdy. To właśnie w tej części Strefy Inspiracji uczestnicy będą mieli okazję do bezpośredniego zderzenia się z różnorodnymi perspektywami, otwierającymi nowe horyzonty myślenia.

Następnie, w drugiej części bloku, dziennikarz wraz z publicznością przejmują pałeczkę, prowadząc żywą dyskusję, która pozwala na zgłębienie tematu i zadanie palących pytań. To czas, kiedy każdy uczestnik staje się częścią większej rozmowy, mając możliwość bezpośredniego dialogu z prelegentami.

Dodatkowo, dla tych, którzy pragną pogłębić rozmowę lub podyskutować w bardziej prywatnej atmosferze, przygotowaliśmy specjalną strefę networkingową. Tutaj, bez pośpiechu i ograniczeń, będzie można porozmawiać indywidualnie z inspirującymi gośćmi i innymi uczestnikami, dzieląc się wrażeniami i tworząc nowe, wartościowe znajomości.

Goście Strefy Inspiracji 2024

Bp Piotr Przyborek

Biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, doktor teologii biblijnej. Jest założycielem i dyrektorem Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej oraz redaktorem naczelnym kwartalnika biblijnego „Galilea. Tajemnice Pisma Świętego”.

Robert Friedrich "Litza"
Muzyk związany z zespołem Arka Noego, którego był współtwórcą. W 2010 założył cieszący się ogromną popularnością zespół Luxtorpeda. Ojciec siedmiorga dzieci.
Tymoteusz Filar
Lider Wspólnota Hesed w Gdyni, zaangażowany w ewangelizację i posługę młodym w Polsce oraz za granicą, student teologii. Pasjonat muzyki, gry na instrumentach i podróży.
Ewelina Chełstowska

Żona i mama trójki dzieci, twórca Urzekająca.pl. Przestrzeni dla kobiet z wartościami, chętnych odkrywać piękno, rozwijać się i inspirować.

ks. Dominik Chmielewski SDB

Salezjanin, rekolekcjonista, założyciel męskiej wspólnoty Wojowników Maryi. Autor licznych książek i publikacji.

ks. Rafał Główczyński SDS
ks. Rafał czyli „Ksiądz z osiedla”, jeden z najpopularniejszych duchownych w kraju. Dociera ze swoim przekazem do młodzieży, poprzez media społecznościowe.
Michał Koterski
Aktor, prezenter telewizyjny, satyryk. Mówi o swojej przeszłości, nałogach i o nowym życiu z Bogiem.