Festiwal dla Życia 2024

Strefa Inspiracji

W ramach III edycji Festiwalu dla Życia z przyjemnością wprowadzamy „Strefę Inspiracji” – nową przestrzeń, gdzie zaproszeni goście będą dzielić się swoim wyjątkowym postrzeganiem piękna świata.

To tutaj, w  godzinach od 17:00 do 21:00, odkryjecie nowe perspektywy, pomysły i motywację do działania. Strefa Inspiracji to wyjątkowa przestrzeń dialogu i wymiany myśli, skonstruowana z myślą o tych, którzy poszukują głębszego zrozumienia i inspiracji. Podzielona na godzinne bloki tematyczne, każdy z nich oferuje inny temat, który składa się na całość.

Każdy blok rozpoczyna się od błyskawicznych, lecz głęboko przemyślanych wypowiedzi dwóch wyjątkowych prelegentów, którzy mają za zadanie rozbudzić umysły i serca, dostarczając skondensowaną dawkę wiedzy i inspiracji w ciągu zaledwie 15 minut każdy. To właśnie w tej części Strefy Inspiracji uczestnicy będą mieli okazję do bezpośredniego zderzenia się z różnorodnymi perspektywami, otwierającymi nowe horyzonty myślenia.

Następnie, w drugiej części bloku, dziennikarz wraz z publicznością przejmują pałeczkę, prowadząc żywą dyskusję, która pozwala na zgłębienie tematu i zadanie palących pytań. To czas, kiedy każdy uczestnik staje się częścią większej rozmowy, mając możliwość bezpośredniego dialogu z prelegentami.

Dodatkowo, dla tych, którzy pragną pogłębić rozmowę lub podyskutować w bardziej prywatnej atmosferze, przygotowaliśmy specjalną strefę networkingową. Tutaj, bez pośpiechu i ograniczeń, będzie można porozmawiać indywidualnie z inspirującymi gośćmi i innymi uczestnikami, dzieląc się wrażeniami i tworząc nowe, wartościowe znajomości.

Timeline Strefy Inspiracji

Blok I

Przyszłość Kościoła - czy ona w ogóle jest czy jej nie ma?

17:00 - 18:00

Prowadzi ks. Mateusz Tarczyński

Goście:
Bp Piotr Przyborek
Tymoteusz Filar

Blok II

Jak mówić o Bogu, żeby "dzieci" słuchały?

18:00 - 19:00

Prowadzi Małgorzata Rakowiec

Goście:
s. Urszula Kłusek SAC
ks. Rafał Główczyński SDS

Blok III

Kto sprząta w domu, czyli rola płci w Kościele katolickim

19:00 - 20:00

Prowadzi Alicja Samolewicz Jeglicka

Goście:
Ewelina Chełstowska
ks. Dominik Chmielewski SDB

Blok IV

Rodzina czy pasja, a może Dobra Nowina?

20:00 - 21:00

Prowadzi Małgorzata Rakowiec

Goście:
Robert Friedrich "Litza"
Michał Koterski

Goście Strefy Inspiracji 2024

Bp Piotr Przyborek

Biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, doktor teologii biblijnej. Jest założycielem i dyrektorem Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej oraz redaktorem naczelnym kwartalnika biblijnego „Galilea. Tajemnice Pisma Świętego”.

Robert Friedrich "Litza"
Muzyk związany z zespołem Arka Noego, którego był współtwórcą. W 2010 założył cieszący się ogromną popularnością zespół Luxtorpeda. Ojciec siedmiorga dzieci.
Tymoteusz Filar
Lider Wspólnota Hesed w Gdyni, zaangażowany w ewangelizację i posługę młodym w Polsce oraz za granicą, student teologii. Pasjonat muzyki, gry na instrumentach i podróży.
Ewelina Chełstowska

Żona i mama trójki dzieci, twórca Urzekająca.pl. Przestrzeni dla kobiet z wartościami, chętnych odkrywać piękno, rozwijać się i inspirować.

ks. Dominik Chmielewski SDB

Salezjanin, rekolekcjonista, założyciel męskiej wspólnoty Wojowników Maryi. Autor licznych książek i publikacji.

ks. Rafał Główczyński SDS
ks. Rafał czyli „Ksiądz z osiedla”, jeden z najpopularniejszych duchownych w kraju. Dociera ze swoim przekazem do młodzieży, poprzez media społecznościowe.
Michał Koterski

Aktor, prezenter telewizyjny, satyryk. Mówi o swojej przeszłości, nałogach i o nowym życiu z Bogiem.

s. Urszula Kłusek SAC

Katechetka, wykładowca GSD, autorka książek dla dzieci, rodziców i katechetów. Leży jej na sercu katecheza dorosłych. Prowadzi audycje radiowe, spotkania oraz prelekcje o tematyce wychowawczej i religijnej. Założyła i prowadzi Wspólnotę Hioba oraz rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego.

Prowadzący Strefe Inspiracji 2024

Alicja Samolewicz-Jeglicka

Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W mediach ponad 20 lat. Najpierw w Radiu Plus, obecnie w Polskim Radiu Gdańsk. Wieloletnia, była korespondentka KAI. Publikuje również w prasie i internecie, m.in. portalu Stacja7.pl. Dziennikarz ZWWZ – z Zawodu, Wyboru, Wykształcenia i Zamiłowania.

ks. Mateusz Tarczyński
Kierownik redakcji gdańskiego oddziału „Gościa Niedzielnego” oraz Dyrektor Wydziału Kurii Metropolitalnej Gdańskiej ds. Komunikacji Medialnej. Współtwórca kanału „Inny wymiar”. Publikuje regularnie na portalu deon.pl oraz w czasopiśmie „Nasza Służba”.
 
Małgorzata Rakowiec
dziennikarka, prezenterka, autorka reportaży, filmów dokumentalnych i autorskich programów telewizyjnych, wieloletnia korespondentka Polskiej Agencji Prasowej i Agencji Reuters. Laureatka „Ostrego Pióra”. Założycielka Fundacji „Uwolnić Dzieci od Traumy” pomagającej dzieciom z trudnymi przeżyciami. Prywatnie żona i mama trzech synów.