Walentynka dla Życia

2024

Dziękujemy!

Akcja Walentynka dla Życia zakończyła się sukcesem.
Jesteście niesamowici! Dziękujemy!

A to jeszcze nie wszystko. Wiemy, że ta kwota w ramach Walentynki dla Życia jeszcze się zwiększy.
Będziemy was informować na bieżąco. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu! Dziękujemy kurii Archidiecezji Gdańskiej, parafiom naszej diecezji, kapłanom i wszystkim wiernym.
To nasze wspólne dzieło ewangelizacyjne!
W najbliższym czasie przekażemy wam następne szczegóły.
Jest to okres wytężonej pracy, modlitwy, spotkań, ustaleń oraz negocjacji. Prosimy o modlitwę w intencji Marsz dla Życia i Rodziny w Gdańsku oraz Festiwalu dla Życia.

Nasz głos za ŻYCIEM musi być słyszany!

Życie człowieka zaczyna się od poczęcia do naturalnej śmierci.

W Polskim parlamencie w najbliższym czasie będzie podejmowanych wiele decyzji określanych jako wprowadzenie wolności wyboru i prawem do decydowania o własnym życiu. Niestety w tej dyskusji głos tych najbardziej bezbronnych nie jest słyszany – kobieta decydując o własnym życiu równocześnie decyduje o ŻYCIU własnego dziecka.

 Pojawiła się m.in. propozycja udostępnienia tabletki „dzień po” bez recepty.
Przez zwolenników jej wprowadzenia nazywana jest środkiem antykoncepcyjnym.

Aby każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie na jej temat zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym szczegółowo omówiono sposób działania tej tabletki oraz jej wpływ na organizm kobiety:

Jak działa tabletka „po”? Rodzaje tabletki „po” i jej wpływ na organizm kobiety

W Polsce wiele przepisów nakłada pewne ograniczenia na osoby niepełnoletnie – np. ograniczenia dotyczące spożywania napojów energetycznych dla osób poniżej 18 roku życia. Przepisy te mocno kontrastują z propozycją udostępnienia tabletki „dzień po” dla młodzieży od 15 roku życia bez recepty.