Festiwal dla Życia 2024

Parafialny Dzień Świętości Życia

Zorganizuj akcję pro-life w parafii

Chciałbym prosić Cię o pomoc – zostań organizatorem Parafialnego Dnia Świętości Życia.

Wszystkie materiały dostaniesz od nas.

Gdy zostaniesz naszym ambasadorem, wspierasz Życie oraz pozytywny przekaz o jego wartości. Takie samo przesłanie nosi Festiwal dla Życia. Jest to wydarzenie ewangelizacyjne oraz pro-life w centrum Gdańska, w ramach którego odbędą się koncerty, atrakcję dla całych rodzin, przestrzeń do dyskusji, strefa modlitwy. W tym roku podczas koncertów zagrają: Mocni w Duchu, Arka Noego, Edzio, Łzy. W strefie inspiracji usłyszeć będzie można: bp. Piotra Przyborka, Roberta Friedrich „Litza„, ks. Michała Olszewskiego SCJ, Ewelinę Chełstowską (Urzekająca.pl), ks. Dominika Chmielewskiego, ks. Rafała Główczyńskiego SDS (ksiądz z Osiedla), Tymoteusza Filara oraz jeszcze jeden gość specjalny.

Na Festiwal zapraszamy wszystkich chętnych, dlatego będzie to świetna okazja do ewangelizacji.

Wydarzenie realizowane jest we współpracy z archidiecezją, otrzymaliśmy błogosławieństwo od abp Tadeusza Wojdy oraz zgodę na organizację parafialnych Dni Świętości Życia oraz zbiórek środków potrzebnych na organizację FDŻ2024 w całej archidiecezji gdańskiej.

W diecezji jest ponad 200 parafii, nie jesteśmy w stanie dotrzeć osobiście do każdej z nich. Stąd prośba do Ciebie o organizację Dnia Życia w Twojej parafii, z Twoją pomocą. Zależy nam na możliwości angażowania wspólnot parafialnych w nasze wspólne dzieło, tak aby apostołów Życia było jak najwięcej.

Organizując Dzień Życia na parafii prosimy o:

  1. wyznaczenie w porozumieniu i za zgodą ks. Proboszcza daty Dnia Świętości Życia w parafii oraz przekazanie nam jej.
  2. określenie ile Dzienników Duchowych oraz obrazków potrzebujecie.
  3. poproszenie ks. Proboszcza, aby na ogłoszeniach tydzień przed zapowiedział, że odbędzie się Dzień Życia na parafii, z możliwością wsparcia Festiwalu poprzez zakup Dzienników Duchowych.
  4. powiedzenie na ogłoszeniach krótkiego świadectwa: czym dla Ciebie jest życie, jego wartość i świętość. Można poprosić o wsparcie małżeństwo z aktywnej na parafii wspólnoty. Oraz opowiedzenia czym jest Festiwal dla Życia, modlitwy w intencji życia i wydarzenia,
  5. dysponowanie cegiełkami (Duchowymi Dziennikami) na koniec mszy św., zebrane środki będą przekazane na organizację Festiwalu dla Życia,
  6. poproszenie, aby w miarę możliwości, kapłani powiedzieli homilię w nawiązaniu do wartości życia i rodziny,
  7. proponujemy przeprowadzić duchową adopcję podczas Mszy Świętej,
  8. wydrukowanie i wywieszenie plakatu (tydzień wcześniej),
  9. prosimy o kontakt, kiedy możemy dostarczyć materiały, ilość, gdzie i kiedy – numer telefonu.
  10. zebrane środki prosimy przekazać na konto Fundacji Activni (88 2530 0008 2049 1073 3967 0001), w tytule darowizna na Festiwal dla Życia z nazwą parafii lub wpłacić na zrzutkę https://zrzutka.pl/z/festiwaldlazycia

Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny oraz Festiwalu dla Życia w Gdańsku to Fundacja Activni oraz Archidiecezja Gdańska.

XII Marsz dla Życia wyruszy z pod kaplicy królewskiej o godzinie 15:00. Festiwal dla Życia odbędzie się  w Gdańsku na Placu Zebrań Ludowych. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca 2024 r.

Pobierz pliki na Parafialny Dzień Świętości Życia:

Pobierz wszystkie pliki potrzebne do organizacji Parafialnego Dnia Życia

Wszystkie materiały zostaną do Ciebie dostarczone. Jeśli masz możliwość organizacji Dnia Świętości Życia w parafii prosimy o kontakt:

Małgorzata Mazurek
Marta Kurkowska