W 2009 roku odbył się pierwszy MARSZ DLA ŻYCIA i RODZINY w Gdańsku. Marsz organizowany jest w celu dania publicznego świadectwa o wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny złożonej z mężczyzny i kobiety, otwartej na przyjęcie i wychowanie dzieci.

W tym roku marsz organizowany w Gdańsku jest po raz 12 – z każdym rokiem gromadząc co raz większą liczbę uczestników.

Punktem wieńczącym marsz będzie Festiwal dla Życia. Zapraszamy wszystkich, dla których życie i rodzina stanowią kluczowe wartości do udziału w marszu. Wspólnie dajmy świadectwo przywiązania do tych pięknych wartości!

Inicjatywa organizacji Marszów zrodziła się z potrzeby promocji wartości życia od poczęcia i rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni kilkunastu lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.

Więcej o ogólnopolskiej inicjatywie: https://marsz.org/

Marzymy o świecie, w którym wartość życia jest fundamentalna. Dzisiejszy świat niesie wiele zagrożeń i bardzo często ŻYCIE jest celem wielu ataków. Dlatego właśnie chcemy mówić i świadczyć o wartościach w sposób zgodny z Ewangelicznym przykazaniem miłości bliźniego: w sposób radosny, pokojowy, ale jednocześnie stanowczy. Chcemy podkreślić to, że jesteśmy przywiązani do wyżej wymienionych wartości i mają one priorytetowe znaczenie w naszym codziennym życiu.

Trasa Marszu 2024

Rozpoczynamy przy Kaplicy Królewskiej, następnie przejdziemy ulicami: Grobla I, Szeroką, Targ Drzewny, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Błędnik, 3 maja i Plac Zebrań Ludowych

Regulamin Marszu

Organizatorzy

Przez wiele lat Marsz był organizowany przez Archidiecezję Gdańską wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana. X Marsz dla Życia i Rodziny, który odbył się w 2019 roku organizowany był przez Archidiecezję Gdańską wraz m.in. z Bractwem Świętego Pawła, Domowym Kościołem i Naprocentrum.

Od 2023 roku Archidiecezja Gdańska organizuje Marsz dla Życia wspólnie z Fundacją Activni.

Poprzednie edycje

Informacja na temat historii marszów zapraszamy do podstrony:

Do wydarzenia zostało: